Sense of Team Ziemeļportugāles iepazīšanas ekspedīcija 2018.

Vai ir vērts doties piedzīvojumu ekspedīcijā ar “Sense of Team”? Ir vērts, jo atcerēties par ko ir dzīve, ir svarīgi visu laiku. Tie ir jauni iepazīti cilvēki, savu robežu pārvarēšana un savu virsotņu atrašana, atbildības uzņemšanās un kontroles atlaišana. Man šis nāca kā atgādinājums, un visu laiku būšu pateicīga “Sense of Team” komandai par atgādināšanu. Tas ir ekspedīcijas formāts, un tieši tas ir saturs, kurā cilvēks atrod sevi darām un varam. Visvairāk paliks atmiņā nakts Montesanto ciemā, kā arī mana pirmā pārvarētā negatīvā via ferratas siena.
Dārta Ansone, “The Latvian Element”

 

Portugāle ir iecienīts ceļojumu galamērķis gan dēļ okeāna, gan patīkamā klimata, gan draudzīgajiem cilvēkiem. Mēs devāmies 8 dienu ilgā izpētes ekspedīcijā, lai vairāk iepazītu Portugāles ziemeļus un iekšzemi – klintis, kanjonus un pat iespaidīgus ūdenskritumus.

Kapēc tev būtu jābrauc? Ja gribi sev atgādināt, ko nozīmē mīlēt piedzīvojumu, būt procesā, veidot komandu, dodies ekspedīcijā ar Sense of Team.

Pirmais rīts ar miglu un nelielu intrigu, dodamies iesildīties uz via ferratām.

 

 

 

 

Grupā ir cilvēki ar iepriekšējo pieredzi via ferratās un cilvēki bez pieredzes. Strādājam, lai grupas kopējais veikstpējas līmenis pieaug, daloties un uzticoties viens otram.

Otrās via ferratas, migla turpinās, bet jau ar mitruma pieskaņu. Kāpjam pa 146 miljonu vecu okeāna dibenu. Ģeoloģija ir brīnumu pilna.

Interesanta vieta maršrutā, kur jākāpj ne tikai augsā, bet arī lejā. Šeit veicām uzlabojumus maršrutā, atbrīvojot kustīgu klints gabalu vispārējai drošībai.

Guļam nevis tur, kur gribam, bet tur, kur esam pelnījuši. Mūsu gadījumā- gadsimtus vecā akmens alā, kas ir pielāgota, lai tur uzturētos.

Šis ir sivēns ar visu laiku ekskluzīvāko mitekli. Mēs to pabarojām ar rīta auzu pārslu putru un tikām pie papildus Karmas punktiem…

Brokastu kafija Serra de Estrela pakājē.

Vēsturiski drošs risinājums barības glabāšanai kalnu ciematos no pelēm un žurkām. Konstrukcija no granīta un koka ar pārkari, lai mazie rijīgie zvēriņi netiek klāt.

Kamēr citi guļ, citi paspēj arī dokumentēt pasauli un skaistumu. Paldies Tev, Arvīds Barānovs!

Rīts nacionālajā parkā pie ūdenskritumiem.

Portugāles “mazā Norvēģija” – pārsteigums tiem, kuri šo valsti ir redzējuši tikai no okeāna perspektīvas.

Kazu bara vadonis ar asistenti.

Sirreāli stāvais kalns plato vidū ar kapellu Senhora de Graca.

Portugāles ziema ir sadzīvojama ar labu pārgājienu inventāru.

Porto naktī. Slavenais divu līmeņu tilts, pie tā būvēšanas roku pielicis ne mazāk slavenais Gustave Eiffel.

 Pēdējais vakars ar sarunām un atvadām no okeāna pie Nazare.

Te video, kā mums gāja:

Paldies, Arvīds Barānovs un EagleWood Films

 

Kad šķiet, ka Portugālē redzēts ir viss un citos šāda formāta ceļojumos piedzīvots arī jau viss, tad Sense of Team aizved uz Ziemeļportugāli un parāda pavisam citu tās seju, kas brīžiem atgādina Norvēģiju, bet noteikti ne Dienvidu kūrortvalsti un ieved piedzīvojumos, kuros atkal no jauna tiek uzdots sev jautājums “Kāpēc es to daru?!”, atbildot uz kuru un pārvarot grūtības un bailes, rodas pārliecība, ka sasniegts ir nākamais līmenis.
Arvīds Baranovs

Notikušās ekspedīcijas

skatīt vairāk

Ziemeļu Portugāles piedzīvojumu ekspedīcija (II) 20.-27.11.2018.

skatīt vairāk

Piemontes ekspedīcija 2018

skatīt vairāk

Īslandes piedzīvojumu ekspedīcija 2018.

skatīt vairāk

Ziemeļportugāles iepazīšanas ekspedīcija 2018

skatīt vairāk

Katalonijas (+Francija+Andora) piedzīvojumu ekspedīcija (II) 2018.

skatīt vairāk

Piemontes ekspedīcija 2017

skatīt vairāk

Katalonijas ekspedīcija 2017

skatīt vairāk

Plosta Demo 2017

skatīt vairāk

Kokdzīves Demo 21. – 23. aprīlis 2017