Sense of Team Piemontes piedzīvojumu ekspedīcija  20.07. – 30.07.2017.

 

Vasaras vidū devāmies uz Sesia upes ieleju Ziemeļitālijā, Piemontes reģionā, lai, kāpjot kalnos, pētot kanjonus un peldot pa upi, uzzinātu daudz jauna par sevi un savu mijiedarbību ar pasauli. Te neliels ieskats, kā mums gāja.

 


Piemontē sezonai neraksturīgi zems ūdens līmenis – jūlija beigās ūdens līmenis kā septembrī, zems. Tāpēc dodamies uz Sesia upes kanjonu ar hydrospeed. Sausais starts ar pleznām. Pirmā krāce saliek visu pa vietām – joki nebūs, būs klintis, galva zem ūdens un ohoho sajūta. Ir nepieciešama polietilēna vannīte ar rokturiem, pleznas un drosme, lai kā zivs atrastu īsto ceļu straumē.

Tehniskais kanjonings ar daudz dulferiem un baseiniem pa Combo de Frasso upi. Ūdens līmenis zems, bet joprojām vēss. Kur dziļāks lecam, kur seklāks dulferējamies par virvi. Klintis ir slidenas un glumas – papildus treniņš koordinācijai un pieredzei.

Sesia upes ielejā Varallo pilsētas tuvumā ir uzbūvētas jaunas via ferratas – ferrata Falconera. Devāmies tās iemēģināt.

Paralēli kāpšanai pa “dzelzs ceļu”, mēs realizējām projektu Drons. Arvīds Barānovs pilotē Dronu arī no klints plaukta. Vietas ir tik cik ir, tāpēc Drona palaišana un noķeršana notiek ar rokām. Zem Drona 50 metri Itālijas tukšuma.

Taka ved augšup no Alagna 1200 mvjl. līdz 2503 mvjl. nakšņošanas vietai kalnu būdā – bivacco, uz vienas no klinšu ribām bildes labajā pusē.  Tā paliek stāvāka un kokus nomaina krūmi. Vēl ir ko iet.

Taka plūstoši pazūd akmens klučos un sniega laukā. Jāpielieto cita iešanas tehnika. Naktsmītne Bivacco Ravelli 2503 mvjl. ir tur augšā.

Pēc stāvāka klinšu posma esam uz maza plato ar kalnu ezeru un mūsu naktsmītni. Tik labi būt te augšā. Kalnos viss mainās ātri. Pēc nepilnas stundas viss ietinās necaurredzamā miglā un mūsu nakts intimitāte ir jādala ar franču grupu, kura ierodās no pārejas pēc 12h gājiena. Dalām kalnu būdu uz pusēm – puse 8 latviešiem un puse 6 frančiem. Love, peace, harmony!

Sorbas upe. Pavasarī te ir kajakotāju/creeking paradīze, bet vasarā zemā līmenī kanjoninga iespēja. Sorbas slaidi un laimes hormons. Dabas dots akvaparks, tīrs kalnu ūdens un Itālijas saule, varam izbaudīt un veltīt laiku sev.

Varam pa augšu ar plunkšš vai pa apakšu ar peldi. Katram savs izaicinājums un līmenis, ko izstrādāt. Zita lidojumā, puiši vēl pārdomās.

Dienas noslēgums ar akrobātisku elementu grupas izpildījumā. Laba diena, labs personisks ieguvums un ceļojums sevī.

Kalnu velo – iesildošā daļa, turp un atpakaļ pa lauko ceļiem 15 km. Visi vēl laimīgi…

Kalnu velo otrā daļa. Pēc jaudīga nobrauciena ar drifta elementiem, taka izbeidzas pie upes. Ko nu? Ko tur daudz domāt, ņemam un nesam līdz citai takai.

Kalnu velo trešā daļa ir nobrauciens no kalnu ciemata Frasso. Solis viens- vertikālais cēliens ap 800m. Šīs ir tas stāvoklis, kad arī pa taisnu ceļu ir grūti pabraukt. Solis divi- nobrauciens pa ciema šaurajām ielām un kāpņveidīgu kalnu taku. Disku bremzes ir štelle.

Te video, kā mums gāja:

Paldies par video Arvīdam Barānovam un EagleWood Films

 

Uz Piemonti braucam arī 2018. gadā- izlasi un pievienojies!!!

 

Notikušās ekspedīcijas

skatīt vairāk

Ziemeļu Portugāles piedzīvojumu ekspedīcija (II) 20.-27.11.2018.

skatīt vairāk

Piemontes ekspedīcija 2018

skatīt vairāk

Īslandes piedzīvojumu ekspedīcija 2018.

skatīt vairāk

Ziemeļportugāles iepazīšanas ekspedīcija 2018

skatīt vairāk

Katalonijas (+Francija+Andora) piedzīvojumu ekspedīcija (II) 2018.

skatīt vairāk

Piemontes ekspedīcija 2017

skatīt vairāk

Katalonijas ekspedīcija 2017

skatīt vairāk

Plosta Demo 2017

skatīt vairāk

Kokdzīves Demo 21. – 23. aprīlis 2017