Esam mājās no Katalonijas piedzīvojumu ekspedīcijas. Daudz jaunas pieredzes un atziņas par savu varēšanu un nevarēšanu gan kalnos, gan ūdeņos, gan alās, gan klintīs.


Katru gadu izdarām secinājumus, kas rada uzlabojumus. Pirms došanās kanjoningā, kur ir jālaižas pa virvi ar nolaišanās ierīcēm, veicam dalībnieku praktisko apmācību. Norises vieta Cap de Creus.


Juris seko treniņam ar rāmumu un atbalstu = labi, mierīgi, rokas turam tālāk no nolaišanās ierīces un kājas platāk, lai saglabātu līdzsvaru. Pa skaisto!


Pēc saules vannām uz klintīm dodamies uz snurkelēšanas randiņu ar jūras zvēriem. Satiekam jūras ežus, jūras zvaigznes, astoņkāji, kurš paliek lillā, ja tam tuvojas un jūras gurķi.


Sense of Team piedzīvojumu ekspedīcijas filozofijas pamats – individuāla pieeja un individuāls izaicinājums, lai katrs saniedz savu “everestu”. Juris strādā ar Mariju, lai iepazītu zemūdens pasauli.


Treniņš numurs divi. Via ferratu specifika un pareiza (lasi droša) kāpšanas tehnika ir jāpagūst, atrodoties pāris metrus virs zemes…


Pēc via ferratas tehnikas apgūšanas, saldajā ēdienā 33 metrus augstais tornis. Katrs kāpj cik augstu un grūti vēlas. Atrodi kāpēju torņa augšdaļā…


Zvērīgi gatavi doties divu dienu pārgājienā kalnos. Vīzija uzkāpt Pica d’Estats. Enerģija lien ārā pa vīlēm.


Ups, vasara beidzās. Šogad Pirenejos ir bijusi bagātīga ziema un vēls pavasaris. Ekspedīcijas vadītāji dodas uz norunāto tikšanās/ nakšnošanas vietu. Bildes centrā pa kreisi Pica d’Estats.


Dzīve ir tik interesanta, jo nepastāvīga. Nakšņošanas vieta ir zem dziļa sniega, tāpēc dodamies izpētīt pāreju 2670 mvjl., lai tiktu līdz kalnu būdai. Juris pirmais iemin pēdas neskartā sniegā, sajūta pirmatnīga.


Ar nelielu nobīdi pēc norunātā laika 6PM visa grupa ir kopā. Ātras pusdienas uz zāles saliņas un gatavi doties uz pāreju, lai līdz tumsai nokļūtu kalnu būdā.


Sniega raksti un krāsas jau vēlā vakarā. Līdz pārejai 15 min., līdz būdai 2h. Var izdarīt arī neiespējamo, ja grupas dalībnieki ir saprotoši un izpalīdzīgi pa īstam.


Kalnu būda sasniegta, visi atrod savu vietu plauktiņos un atplīst pat neēduši un nedzēruši. Labs darbiņš, kas padarīts – 20 km un 12 stundas svaigā gaisā.


Rīta saule uzlādē enerģiju, izžāvē drēbes un dod patiesu dzīves prieku. Nieka 3-4 stundas līdz ielejai un vasarai.


Lieli mērogi, kaut kur ir atrodama kalnu būda un vēl kaut kur dalībnieki uz nogāzes. Lejā aizsalis ezers un ceļš gar to uz ieleju.


Izrādās, ka daile ir sastopamam arī zem zemes. Ūdens un pazemes upe izveidojusi sarežģītus labirintus iezī vairākos līmeņos, kurus mums ir prieks izpētīt…


Patiesas emocijas un sarunas pēc un par būšanu pazemē. Par sajūtām, par savām bailēm un savām uzvarām


Vienmēr ir prieks satikt pazīstamus cilvēkus, sevišķi, ja tas notiek pazemē. Troļļi, mums par laimi, bija izgājuši pastaigā…


Šodien via ferratas. Sākam ar sākumu un kaut ko skaistu un pūkainu – Los Teletubbies ferrata. Visi viegli satraukti un gatavi doties augšup.


Les Teletubbies. Via ferrata klints riba ar lielisku skatu uz ezeru un apkārtējiem kalniem. Skaisti!


Un tad ir tādi, kuriem nav gana. Mums, kā vadītājiem par to prieks, jo varam turēt savu “zāģi” asu! Grūtā via ferrata Urquiza-Olmo ar pasatigu pa kanjonu un stāvi nedaudz negatīvu sienu finālā.


Pēc 3h kāpiena esam pie grande finalle sienas kanjona pašā gala. Dalībniekiem ir jautājums: “Vai te būs jākāpj?” Pēc apstiprinājuma visi arī izkāpj. Daudz emociju un spēcīga pieredze.


Rokenrols nebeidzas ar uzkāpšanu pa sienu, bet vēl piecām nolaišanās virvēm pa izteiksmīgu sausu upes kanjonu. Paldies visiem par izturību un drosmi.


Izejas pozīcija, roku stāvoklis un acu skatiens liecina par pieredzi un apņemšanos. Agnis pirmo reizi dzīvē laidās pa virvi pirms 6dienām. Viņš un pārējie dalībnieki ir ekspedīcijas vadītāju prieks un lepnums. Labi rūkts, brigāde!

 

Notikušās ekspedīcijas

skatīt vairāk

Ziemeļu Portugāles piedzīvojumu ekspedīcija (II) 20.-27.11.2018.

skatīt vairāk

Piemontes ekspedīcija 2018

skatīt vairāk

Īslandes piedzīvojumu ekspedīcija 2018.

skatīt vairāk

Ziemeļportugāles iepazīšanas ekspedīcija 2018

skatīt vairāk

Katalonijas (+Francija+Andora) piedzīvojumu ekspedīcija (II) 2018.

skatīt vairāk

Piemontes ekspedīcija 2017

skatīt vairāk

Katalonijas ekspedīcija 2017

skatīt vairāk

Plosta Demo 2017

skatīt vairāk

Kokdzīves Demo 21. – 23. aprīlis 2017