Edgars Šneps

Secretary General, Latvia Basketball Association, Board Member, FIBA Europe

Leaving your devices and daily routine behind to immerse yourself into an intensive, focused and authentic training. Exploring yourself, challenging your habits and getting open and unbiased comments from training peers and trainers. Great balance between theory and tasks. Good job “Sense of Team”. I’ll be back!

Mariss Mežgals

Member of the management board at LVRTC

Attitude, intensity, special place: those are three qualities which could describe this training. You should be ready to represent a high involvement and focusing not to lag behind trainees, but anyway you will because they work hard to develop you and not to spend just time together!

Zane Gemze

SIA „Olimpiskais sporta centrs” valdes locekle

Treniņa gaitā treneri aicināja domāt par daudzām lietām, analizēt, vērtēt un sajust. Process bija kā piedzīvojums, kas piepildīja mani un ļāva uzkrāt pieredzi, ko ikdienišķās situācijās būtu grūti "noķert". Visnoderīgākā daļa bija teorijas savienošana ar praksi, kur uzskatāma darbība vai rīcība tika ielikta konkrētos rāmjos, kas man ļāva viegli uztvert un saprast informāciju.. Ikviens vadītājs, kam ir svarīgs miers sevī un pārliecība, par to, ka "daru pareizi", atradīs un iegūs no šī treniņa tik daudz, cik pats tajā ieguldīs.

21

Pieredzes gadi korporatīvajā vidē

228

Sadarbības partneri

445

Novadītās programmas

84

%

NPS

6652

Dalībnieki piedalījušies programmās