Plosta Demo 2011

2.08.2011

Trīs vīri laivā un suns – līdzība attāla, bet piedzīvojumi ne mazums. Tā gribas iesākt stāstu par piedzīvoto nedēļas nogalē, kad man bija tā lieliskā iespēja izbaudīt plosta būvēšanas pasākumu kopā ar piecām brīnišķīgām dāmām. Mūsu stāstu varētu saukt: “Piecas dāmas un džeks uz plosta”.

Piektdienas vakarā ierašanās Sense of Team bāzē Madonas pusē notiek ar nelielu aizkavēšanos, bet tas, izkāpjot no pārvietošanās līdzekļiem, netraucē pilsētas steigu mest pie malas, uzelpot, sajust lauku rāmo mieru un brīnišķīgo ainavu.

Vakars tiek pavadīts izzinot vienam otru, saprotot, kādā piedzīvojumā esi iesaistījies un gūstot skaidrību par to, kas tad īsti turpmākajās dienās paredzēts. Tiesa – pilnīgi nekādas skaidrības kā tas viss izdosies, jo, kā sacīt jāsaka – visi mēs pirmoreiz ar pīpi uz jumta – pirmo reizi taisīsim plostu, pats esmu stāvējis blakus un redzējis kā citi taisa – teoriju zinu – prakses nav.

Tad nu sestdienas rītā kopīgā mezglu mācīšanās nodarbība, lai apgūtu pamatmezglus, kas nepieciešami konstrukcijas kopā saturēšanai. Pēc tam sadalāmies 2 grupiņās un plānojam plosta konstrukciju un dzīvi uz tā!

Kad nu tas izdarīts, liekam idejas kopā, apspriežam, koriģējam un tad, vēl uz sauszemes esot, mēģinām salikt plosta rāmi, lai saprastu, cik daudz un kādus materiālus nepieciešams ņemt līdzi.

Plānošana un vizualizācija beigusies – laiks krāmēt visas mantas busā un uz Aivieksti (http://www.campo.laivas.lv/lv/mar/Aiviekste) prom!

Esam Ļaudonā un sākam savu plosta būves pasākumu. Ar 90-to gadu sākuma Opel Kadett piebrauc vietējie džeki, lai apskatītu, kas notiek viņu upes krastā, bet mēs neliekamies traucēti un, sadalot darbus – pusdienas=launags, plosta būve, transporta nogādāšana finiša punktā, turpinām darboties.

Kāds mirklis paiet, kamēr esam plostu uzbūvējuši, tik vien kā ielaist ūdenī, lai uzliktu klāju un aidā…, bet… Četratā, izbaudot nātru terapiju ļoti lielā daudzumā, iestumjam to ūdenī, sākam likt virsū dēļus klājam un tad notiek tas… krakšķis plosta priekšpusē, tad vēl viens un divas no šķērskārtīm ir salūzušas. Rokas nošļūk, seju pārklāj skumjš smaids, bet tas tik uz sekundi un tad sākas plosta labošanas darbi. Kādu stundu, pusotru ņemamies pa ūdeni, izmēģinādami dažādus akrobātikas, niršanas un visādus citādus elementus, lai tik plostu rekonstruētu un, protams, ka mums tas izdodas.

Turpmākais, jau ir viegli – ātri, ātri uzlikts klājs, saorganizēta ugunskura un virtuves vieta, kā arī guļvieta un aiziet jūriņā, nu labi – upītē! Ar šiem un citiem piedzīvojumiem savu ceļu no Ļaudonas līdz Aiviekstei sākam ap 22:00 vakarā un finišējam ap 8:00 rītā. Visu nakti ar mainīšanas palīdzību plosts tiek dzīts uz priekšu, jo straume Aiviekstē ir ļoti, ļoti lēna. Visiem gan tik ļoti patīk airēt, ka noliktā kārtība (stundu airē, divas guļ) pie katras maiņas tiek pārkāpta un par 1,5h neviens divnieks mazāk neairēja.

Ugunskurs plosta priekšgalā uz velēnas, ideāli pagatavots sautējums @Eva_Ikstena izpildījumā, zibens atblāzma debesīs, salas upes vidū, kuras pēkšņi izpeld no miglas kā “Klīstošais holandietis” un nerimstošs prieks un gandarījuma sajūta, ka mums tas ir izdevies. Plānotais un nedaudz modificētais plosts ir ideāls mūsu grupai, lai izbaudītu šo nakti un vienmēr atcerētos šo piedzīvojumu, jo tikai tam, ko Tu esi piedzīvojis, ir vērtība un tikai tas ir pa īstam! Vārdu sakot ideāls piedzīvojums, ideālā kompānijā uz ideāla plosta!

Ja arī Tev gribas pa īstam izbaudīt piedzīvojumu, meklē citus mūsu pasākumus šeit:

 Dalībnieku teksti:

“Brīnumaina nedēļas nogale!

Tieši tāda, kā vislabāk patīk: interesanti, forši cilvēki, ar kuriem laba sajūta blakus darbojoties un labā pēcsajūta joprojām šodien iepazīties, iemācīties, ieraudzīt, aplūkot, uzzināt, izdarīt, padarboties, klausīties, ieklausīties, sadzirdēt, smieties, sarunāties, jauna atziņa par Aiviekstes upi – kaut ūdens virsa gluda un rāma, patiesībā straume ir spēcīga; ir tādas lietas, par kurām no skata nepateiksi… gulēt miegā atvērtām acīm, aizvērtām būt nomodā; necelt paceļamo, pacelt nepaceļamo; sasiet mezglā un, protams, airēt, airēt, airēt!

Dejas ar odiem, kas vedina izvingrināties tādās kustībās un pozās, par kurām nemaz nezināju iepriekš, ka varu tā un cilvēki – brīnišķīgi!  Paldies!”

Agnese

“Visas dienas garumā plānot un mezglot platībiņu, uz kuras jādzīvo un ar kuru jāpārvietojas 18,6 km pa naktsupes migliņu, ir aizraujoši, bet īstais piedzīvojums bija tās pāris vakara stundas, kurās peldus no bezdibeņa upes mūsu dienas veikumu pārplānojām un pārveidojām, jo pirmā versija nedraudzējās ar fiziku un sadalījās. Rezultāts ideāls, un pilnas kabatas jaunu mācību un pieredzes.  Ideāla bija arī mūsu komanda, kas tādā harmoniskā šiverīgumā strādāja katrs pie savas un komandas kopējās gaidas realizēšanas :)

Daba, miers un radīšana – paldies Rinaldam un meitenēm par piepildītām brīvdienām!”

Lauma

“Lieliskais plosta brakšķis :)

Harmoniskā un sirsnīgā grupa iepazinās, cītīgi samācījās “plakanisko” un “kāpslīti” – plosta mezglu karaļus, plānošanas vadīti – saskicēja divus variantus plostam, kurus apvienojot tapa jauna 3.variācija. Tad jau pie upes -sasējām, piepūtām, izdekorējām, iepeldinājām un …. BRAKŠŠŠsss (:

Turpinājums deva lielisku gandarījumu – ātrā reakcija/pārplānošanās, izmantojot esošos resursus, pāris stundu fantastiski harmoniskā peldošā sadarbībā darinām Plostu. Ar saules rietu esam ceļā uz paša ērtākā Plosta – ir dekoratīva un praktiska marga, ir lieliska virtuves zona ar ugunskuru un izlietni, ir saldai gulēšanai vieta, ir vieta airētājiem ar atzveltnītēm- DEBEŠĶĪGI JAUKA PLOSTOŠANA :)

Sirsnīgā un harmoniskā pateicībā,”

Roberta