Pašu PEX Madlienā

2.04.2010

Šis ir stāsts par Sense of Team labajiem darbiem Madlienā.

jā, atmetot latvisko pieticību, mēs ieradāmies bez santīma kabatā Madlienā 28. novembrī, lai izdarītu ko labu un noderīgu. kā visiem stāstiem par labo gribu, arī šim ir savs savtības iemesls – strādājot kopā un vadot komandas veidošanas treniņus arī mums pašiem laiku pa laikam ir jāiemet sevi pārbaudījumos un grūtībās.

jo, mēs ticam, ka augt un attīstīties var caur grūtībām un neparastām situācijām. izvēlējāmies savai izaugsmei Pilsētas Ekspedīcijas pieeju  – devāmies uz Madlienu, lai izdarītu ko labu no nulles – bez mobilajiem telefoniem, naudas, kredītkartēm.

te gan jāsaka, ka ātri vien atradās cilvēki, kuri bija gatavi palīdzēt un pievienoties idejām.  10.00 ierodamies Madlienā sestdienas rīta no savas bāzes nometnes viesu namā Jauncaunes. Laiks ir apmācies un drēgns.

Sadalījušies trijās mazās vienībās izklīstam, lai iegūtu redzējumu ar ko dzīvo un elpo Madliena.

11.00 esam atpakaļ pēc nepilnas stundas un ir laiks dalīties ar uzzināto. ārā vēss, dodamies uz kafejnīcu centrālajā laukumā, izstāstām savu situāciju un saņemam lielisku siltu tēju un cepumus.paldies labiem cilvēkiem un ziniet, viņi ir visapkārt.

esam uzzinājuši:

  • Kehrīc ar Valdi ir pabijuši pastā, uzzinājuši, ka Madlienā ir vis kas – bibliotēka, veco ļaužu pansionāts, baznīca, kultūras nams, mūzikas skola. pēc tam ielūkojāmies veco ļaužu pansionātā, kur sociālā darbiniece izstāsta par ikdienu un darba smagumu. vēl pēc sociālās darbinieces ieteikuma dodamies uz biedrību Otrās Mājas, kur pulcējas Madlienas gados vecāki cilvēki, lai interesanti pavadītu laiku kopā. Mums ierodoties dāmu bariņš devās nūjot.
  • Robis ar Rinaldu ir pabijuši vietējā krogā, atraduši vietējā ugunsdzēsēju torņa atbildīgo vīru, kurš neiebilstot pret uzkāpšanu tornī un nokavējuši pabūt biedrībā Otrās Mājas, jo citi bija ātrāki.
  • Ieva ar Mārtiņu atraduši bibliotēku un aizdomājušies par muzikāla priekšnesuma izveidošanu.

dzerot tēju un ēdot cepumus saliekam visas galvas kopā un rodas plāns.

12.00 izlemjam, ka būs divas aktivitātes:

  • 15.00 mūzikas priekšnesums Madlienas ugunsdzēsēju tornī, centīsimies sadabūt pēc iespējas vairāk mūziķu, lai priekšnesums ir krāšņāks
  • 16.00 mūsu vadīta nodarbība Otrās Mājas biedriem ar foto pastāstu par ceļojumu uz Nepālu

viss. sadalām pienākumus un darbus – meklējam mūziķus, vienojamies par ugunsdzēšanas torņa atslēgšanu, gatavojam afišas un drukājam uzsaukumus par pasākumiem, aģitējam vietējos iedzīvotājus, izvietojam afišas. paralēli meklējam pusdienas, kas izrādās viens no grūtākajiem uzdevumiem.

viss notiek pēc plāna, tikai joprojām esam bez pusdienām, taču jau drīz mūs iepriecina Kehrīc ar Mārtiņu, kuri baznīcā ir satikuši Līnu, kundzi gados, kura mūs ielūdz vakariņās – ko Dievs dos.

15tos pirmo reizi Madlienas vēsturē notiek divu saksofonu muzikāls priekšnesums ugunsdzēšanas tornī – skan labi. liels paldies Dacei, kura palīdzēja un atbalstīja šo ideju. mums ir aizdomas, ka viņai ideja par koncertu tornī patika un tā varētu iedzīvināt kādu labu tradīciju Madlienā. Ir arī skatītāji gan centrālajā laukumā, gan kafejnīcas apmeklētāji.

Koncerts virs Madlienas ar Daces atbalstu

Madlienas saksafonisti

16tos dodamies uz Biedrību Otrās Mājas, kur iepazīstamies ar dalībniekiem, veicam dažus saskarsmes uzdevumus un Valdis bildēs pastāsta par savu ceļojumu uz Nepālu. atmosfēra ir brīva un gan mēs, gan Otrās Mājas dzinējspēks Lilija nebeidzam priecāties par šo tikšanos. Izskaņā Jānis noOtrās Mājas visus vēl iepriecē ar deju soļiem. Apbrīnojami enerģisks vīrs – viņam ir 75 gadi, bet neskatoties uz to viņš ir tikko uzsācis apgūt ģitāras spēlēšanu. Mani tas riktīgi iedvesmoja.

Saksafonistu misija pabeigta

Vairāk par pasākuma redzējumu no Lilijas puses var redzēt viņas blogāhttp://lilija.blogs.lv/2009/11/28/planoti-neplanota-sestdiena-26-xi-2009/

17.15 aiz loga jau tumšs un pa laikam vienai no dalībniecēm zvana Līna, jo vakariņas jau esot gatavas, pasaule maza, vēl jo vairāk Madliena, kur visi ir savienoti ar redzamām un neredzamām saitēm. Dodamies pie Līnas, kura ir sarūpējusi ceptus kartupeļus ar biezpienu un lielisku kēksu. Līna ir ticīgs cilvēks, kurā iededzina citus ar savu spēku un veselīgo dzīves uztveri, jo tic, ka Tas Kungs vada viņas dzīvi. Es pats allaž esmu bijis skeptisks pret tiem, kuru dzīvi vada Tas Kungs, jo tas mēdz būt uzbāzīgi un nogurdinoši, bet Līna ir cits gadījums – no viņas staroja spēks un dzīves prieks. Paldies Tev Līna par vakariņām gan ķermenim, gan dvēselei.

18.30 nu re Pilsētas Ekspedīcija ir galā un katrs savās personiskās pārdomās iegrimis atgriežas bāzes nometnē.

Kāds izlasījis šo visu varētu jautāt – par ko tas viss? tas viss par to, ka mēs varam izdarīt vairāk kā mēs domājam; par to, ka ja pasaule apkārt mums ir daudz izpalīdzīgāka un atsaucīgāka, kā mēs domājam; par to, ka var gūt prieku un piepildījumu izdarot ko labu pretī neprasot neko un par to, kakatrs no mums var veidot pasauli par labāku vietu kur dzīvot!

Valdis, Sense of Team